Týden s Mentálními jazyky

dostupné do 16. 12. 2018

Den 6

Ahoj a krásnou sobotu všem!

V tento den nemůže být jiné video než jazyk Požitkáře, protože Požitkář je můj typ a zrovna dnes slavíme už pětatřicel let společného života (nemohla jsem si pro sebe vybrat lepší jazyk). 🙂 Mentání jazyky jsou moje dítě, takže mám pocit, jako bych slavila i jejich narození, nejen své. A dneska chci oslavovat tímto videem i s vámi, s mými diváky, fanoušky a posluchači. 

Největším darem pro mě bude (a celý týden už je), když se vám video bude líbit a když vám to pomůže vidět zase další kousek z celku. Tak se moc těším na vaše reakce a přeji krásnou podívanou!

Saška

Jazyk POŽITKÁŘE - video s ukázkami

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CHARAKTERISTIKA

Požitkář je spojen s hmotou, tělem, praktickými věcmi, péčí, doteky. Je spojen s tady a teď, dokáže se na to soustředit. Vnímá své vnitřní pocity a rozhoduje se podle toho, jak se aktuáně cítí ve svém těle a v přilehlém prostředí. Je přizpůsobivý tomu, co je tady a teď a umí si to udělat příjemné, ať je kdekoliv nebo se nepříjemnostem vyhnout. Je to pozorovatel, který si všímá detailů a pozornost i tělo umí klidně soustředit na detail. Rozhoduje se flexibilně podle toho, jak to cítí, jak se mu chce, jak to vnímá. Jeho pocity jsou iracionální a mnohdy nejdou vysvětlit logicky. Jinak je ale jazyk Požitkáře velmi praktický (což se občas plete právě s tou logičností), protože má talent usnadňovat řešení a hledat jednoduchou cestu k životu. Umí si poradit, i kdyby měl něco někde přilepit izolepou. Umí řemeslo dovést k dokonalosti a k souladu (ovšem podle toho, jak se mu chce). Umí i spoustu věcí neřešit a fungovat s polorozbitou věcí. Obě polohy má Požiktář. Úklid i bordel. Nemoc i zdraví. Jídlo zdravé i nezdravé. Pořád to je jazyk Požitkáře - třeba i somatické projevy přes tělo sem patří, takže i váha nebo zdraví se v těle ukáže jako první. V těle je schopen snášet kdeco, ale zároveň je velice citlivý (takový protikad). Myslí na uspokojování fyzických potřeb, aby se člověku žilo dobře, aby vše bylo příjemné pro smysly, je to velmi smyslový jazyk (doteky, zvuky, vůně, chutě..), ale někdy to, čemu on sám říká "je mi v tom dobře", je pro druhé spíše chlívek než pohodlí. Požitkář mluví konkrétně, prakticky, popisně, na příkladech z reálného života. Vidí věci takové, jaké jsou, bez příkras, ale zároveň vidí v přírodě a ve hmotných věcech živé bytosti, protože vnímá jejich energii a i maličký tvor či květina je pro něj živá bytost. Mluví klidným stabilním hlasem. Jedná pomalu, klidně. Je houževnatý, má rád vše, co je příjemné jeho tělu. Nerad spěchá, rád si užívá přítomný okamžik a umí jen tak být. Tělo vnímá neustále, neulítává z něj mimo realitu, ale přijde mu to samozřejmé a naprosto automatické. Pamatuje si, čeho se dotýkal, kam dal své věci, umí je najít. Soustředí se lépe, když zapojí tělo, například když si dítě kreslí, líp vnímá učivo. Nebo když si něco vyzkouší, už to nezapomene. Takový Montessori styl. Vnímá celým tělem. Vnímá realisticky, přízemně ve smyslu hmoty, není nápaditý, ale umí si poradit, když situace vyžaduje praktické řešení.  Jeho negativními projevy jsou lenost, nechutnost, flegmatickost, nicnedělání, podléhání svým choutkám, přecitlivělost těla. 

Pozitivní aspekty:

  • Něha. Péče. Klid. Jemnost. Vnímání detailů v prostoru. Uvědomování si bytí, přítomného okamžiku. Praktičnost. Přirozený cit pro tělo a doteky. Vnímá řeč těla. Nesnaží se měnit okolí, umí se mu přizpůsobit. Umí popsat detailně praktické věci. Soustředěnost. Schopný pomoci si v otázkách jídla, zdraví, péče. Schopnost po malinkých krocích a velmi snadnou cestou dosahovat cílů.

 

Negativní aspekty:

  • Nechutnost. Lenost. Zahnívání ve špíně. Posedlost chutěmi a choutkami. Přecitlivělost. Hnípání se v nechutných detailech těla a tělesných věcech (hnis, vnitřnosti, sliz, krev, pachy...), ponižující popis těla. Úchylky fyzického charakteru. Bordelářství, hromadění věcí, špína. Připoutanost k věcem. Neschopnost pohnout se z místa a něco se sebou udělat.

 

Známé osobnosti

Jiří Macháček, Rajesh Koothrapali(seriál The Big Bang Theory), Pavel Šporcl, Luboš Kostelný, Klára Vodičková, medvídek Pú 🙂 

Požitkáři zdar!

Dnes jste se hlouběji seznámili s dalším jazykem a jeho charakteristikou. Teď můžete srovnat dva tělesné jazyky extrovertní a introvertní a vidět jejich rozdílnost. A určitě něco z toho videa na vás sedí a něco ne. Ono to ani jinak nejde. V online kurzu se učíme všechny jazyky takto poznávat každý zvlášť a pak se je učíme poznávat v různých situacích, jak se proměňuje jejich síla a jak se chovají, když se zlobíme, bojíme, radujeme atd. 

Zítra se dozvíte, proč máte občas zamotanou hlavu z toho, co za typ tedy ve skutečnosti jste a nejste. 🙂 
Krásný večer přeje vaše požitkářka Saška 

 

A už moc nespěchejte a neuklízejte, blíží se Vánoce a je potřeba pohodička a klídeček..
(kromě Bojovníka s Pracantem, ti budou makat pořád..) 🙂 

Líbilo se vám video? Napište nám to.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Máte jiný vzkaz či dotaz? Rády odpovíme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

"Kolik mentálních jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem."