Výchovné styly z pohledu Mentálních jazyků

pondělí 25. 9. ve 20:00

Co se ve webináři dozvíme?

 

Společně se podíváme na rozšířené výchovné styly a jejich účinnost.
Rodiče se občas obávají, že svým nastavením a svým typem poškodí své děti. My se podíváme ve videu, jak tyto situace zvládnout. 
❉ ❉ 

Jaké jsou výhody jednotlivých výchovných stylů a zároveň jejich úskalí? Funguje Nevýchova nebo rady z knihy Respektovat a být respektován na všechny děti stejně? A co říkají Mentální jazyky o metodě Cukr a bič? 🙂  

 

☞ JAK UPÉCT BUCHTU 

Mentální jazyky nám neříkají co máme a nemáme dělat, ale říkají jak to máme dělat, aby psychika dítěte zůstala v pohodě a děti se mohly rozvíjet. Když víte jak, tak co je samonosný důsledek.
  •  Kolik tlaku snese lidská psychika a kolik již ne.

  •  Co je pro jedno dítě stres a pro druhé ještě přijatelná výzva?

"Když víte, jak upéct buchtu, tak výsledek se dostaví."
 
 

 MAPA VEDOUCÍ K OSOBNOSTI

Mentální jazyky jsou klíčem a mapou, která nám pomáhá při výchově dětí pochopit jejich nastavení, než se pustíme do samotných výchovných stylů. A učí nás zkoušet jednu věc dělat a říkat růzými mentálními jazyky. 🙂 

 

☞ UMĚT SE NEDOHONOUT

Jsou chvíle, kdy se s druhými dohodnout nemůžeme, není na to ta správná doba nebo si prostě nemůžeme vyjít vstříc, aniž by to jednoho z nás poškodilo. I to se stává a Mentální jazyky nám ukazují, že se dá naučit i přijmout fakt, že někdo nám prostě nedá to, co my chceme. 

"Jsou situace, kdy nemůžeme na úkor druhého upřednostnit sebe, ani na úkor sebe upřednostnit druhého."

Krátce se dotkneme tématu "střet hodnot" dle Thomase Gordona. 

 

☞ OPRAVDU TO POTŘEBUJI? 

Někdy máme pocit, že oprávněně požadujeme od druých, aby dělali to, co je přirozené pro nás. Ale málokdy si klademe otázku, zda to skutečně potřebuju já - můj typ s identickým nastavením - či zda to skutečně vyžaduje ta situace nebo to dítě.. 

 

 KDYŽ SI NEMŮŽEME VYBRAT

Někdy se (děti i dospělí) dostaneme do situace, kdy nemáme na výběr. Musíme něco udělat, co bychom nejradši nedělali. Mentální jazyky nám v takové chvíli pomáhají najít svůj individuální způsob, který nás nedostane do stresu a paniky.

"Mentální jazyky v základu pomáhají udržet psychickou pohodu, at dělám cokoli."

Přihlášení k webináři


Webinář spustíme za


Na webinář je možné přihlásit se do pondělí 19:59

☟☟

Registrovat se na webinář

Webinář bude spuštěn 25.9. ve 20:00.
Před začátkem vám přijde email se vstupem k videu.

WEBINÁŘ BUDE KE ZHLÉDNUTÍ DO  STŘEDY 27.9. DO 24:00


Alexandra Polarczyk

"Baví mě pozorovat lidi a odpovídat na otázky, které smysluplně vysvětlují, proč se každý člověk chová jinak a podle jakých zákonitostí funguje lidská mysl."

Mentální jazyky vznikly z celoživotní touhy znát příčiny chování lidí, pochopit podstatu a smysl toho, proč se věci nějak dějí.  Učit lidi sebelásce, přijetí a vzájemnému porozumění vnímám jako své životní poslání. Mentální jazyky pomáhají stovkám lidí pochopit sebe nebo své blízké, pracovat na sobě podle konkrétního klíče a já je sdílím s lidmi na osobních konzultacích, přednáškách, své festivalech a kurzech.

www.mentalnijazyky.cz